?מדוע לפנות דווקא אלי


ראשית מספר מילים על ההכשרה שלי בנושא האימון: הלימודים שלי כללו קורס הכשרת מאמנים שנמשך כשנה והתקיים במכללת יוזמות. אני בוגר הקורס הזה וזכיתי לתעודה מאת מכללת יוזמות וכן לישכת המאמנים ואוניברסיטת בר אילן אשר מפקחות על התכנים והאיכות של הקורס. מבחינת הניסיון בעבודה מעשית: בחלקים נרחבים של הקורס עסקנו לא רק בלימוד תאורתי אלא גם בהתנסות אימונית וזאת תוך כדי עבודת מאמן-מתאמן בין המשתתפים השונים בקורס. במהלך החודשים האחרונים של הקורס הבסיסי גם עברתי תהליך של פרקטיקום: איתרתי בעצמי מתאמנים ואימנתי אותם בתהליך שלם עד למציאת פתרונות אליהם הגיעו בעצמם. בנוסף סיימתי קורס הסמכת מאמנים במכללת יוזמות שנמשך כחצי שנה וכלל אימון מעשי תחת פיקוח, וזכאי לתעודת מוסמך לאימון עצמאי בו אני כבר עוסק בפועל.


האם בכך מתמצה הניסיון שלי? ממש לא: במשך עשרות שנים, בתוקף תפקידי כפרופסור לביולוגיה במכון ויצמן, עסקתי באימון ללא שידעתי זאת. הגישה שלי הייתה תמיד שלא לכפות את רצוני על התלמידים אלא לתת להם בעצמם לבחור את נושא עבודתם ולהוביל את המחקר. חשבתי תמיד כי המוטיבציה למחקר תבוא כאשר התלמיד מאמין במה שהוא עושה ובוחר את דרכו בעצמו. גישה כזו היא אימונית מטבע בריאתה! ובאמת, רבים מתלמידי מפארים כיום את מוסדות המחקר בארץ ובעולם וביניהם פרופסורים מובילי מחקר ומרצים, דוקטורים במכוני מחקר ומרצים, חוקרים, מורים, ושלל אחרים. אני מאמין באמונה שלמה כי הגישה האימונית, שהייתה תמיד טבועה בי, היא שאפשרה לתלמידי להתפתח ולהגיע לגבהים בכך שיכלו לבטא עצמם ולגלות מי הם באמת. 


אני רואה עצמי לכן כמאמן מזה עשרות שנים. מדוע אם כן בחרתי לעבור את הדרך הארוכה של הכשרה במכללת יוזמות. התשובה לכך חד משמעית: מדריכת הקורס הגב' מלי אבן חן ניהלה את הקורס בכישרון יוצא דופן, ברגישות ובאהבת אדם אשר שבו את ליבי וגרמו לי להחלטה לעסוק בפועל באימון. מודל האימון במכללה פותח בשום שכל ובנוי משלבים מאוד ברורים ומובחנים. המודל מלווה בכלים מעשיים בעלי עוצמה שעוזרים מאוד למאמן בעבודתו. כול אלה היו חסרים לי והקורס סיפק לי אותם בשפע. מעבר לכך הקורס מלווה בהכוונה ופיקוח של לשכת המאמנים בישראל שהיא גוף אשר דואג לאיכות הכשרת המאמנים ולאתיקה המקצועית. מעבר לכך לשכת המאמנים מושיטה עזרה למאמנים אשר נתקלים במהלך עבודתם בבעיות בלתי צפויות.

השקה את המתאמן וגרום לו לצמוח

אקבל אתכם בלב פתוח וחם ומתוך מחוייבות עמוקה לקדם את המטרות אליהן תרצו להגיע

© כל הזכויות שמורות - 2017

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now