מהות האימון

אימון אישי מתאים לפונים אשר הגיעו לנקודה בחייהם בה הם מרגישים אי שביעות רצון, אי נחת ועד בלבול ואובדן דרך בהיבט אחד או יותר בחייהם. מטרת האימון היא לברר את מהות הבעיות שהביאו לפניית המתאמן, להגיע להתמקדות בבעיית הלב שמפריעה למתאמן ואז לקבוע מטרה ברורה שבה יעסוק האימון. תהליך האימון כל כולו שואף להגיע לתוצאות מעשיות בדרך של העצמת המתאמן בתחומים הבעייתיים בחייו.

 

בניגוד לטיפול פסיכולוגי, שבמהותו הוא ארוך טווח, ומתמקד בעברו של המטופל ובניסיון לגרום לשינויו של המטופל, האימון מתרכז בהווה ובעתיד, הוא קצר מועד ומטרתו להקנות ולעגן אצל מתאמן הרגלי חיים שיעזרו לו להתקדם. בניגוד לטיפולים רפואיים למיניהם בהם הצד הפעיל הוא בעיקר המטפל עצמו, באימון שני הצדדים אקטיביים, כאשר המתאמן מתחייב מראש לקחת אחריות,לבצע את המטלות אשר יתבקש להתמודד אתן כ"שעורי בית" ולהקפיד על רציפות התהליך באופן של 10 עד 12 מפגשים של פעם בשבוע. כלומר, תהליך האימון הוא שיתוף פעולה מלא בין שני צדדים מחויבים.

מאפיין חשוב של אימון הוא השימוש בשאלות עוצמתיות פתוחות מצד המאמן. מאחר שבסיס תהליך האימון מונחת הקביעה שכל התשובות נמצאות אצל המתאמן, תפקיד המאמן הוא לשאול שאלות אשר יביאו את המתאמן להגיע בעצמו לרצונותיו העמוקים. המתאמן הוא שעומד במרכז התהליך כאשר מרבית זמן הפגישות מוקדשת לדבריו, שאלותיו ותשובותיו. מאמן איננו יועץ ולא ינהג כמומחה אשר מורה את הדרך בה ילך המתאמן. במקום, השאלות הנכונות יעמידו את המתאמן לפני בחירות והחלטות וכך יגיע בעצמו לדרכים אשר מתאימות לו.

 

ולסיכום, היתרונות של האימון האישי הם בכך שהוא קצר מועד, ממוקד מטרה ובנוי לספק תוצאות מעשיות. יתרון בולט נוסף הוא בכך שהאימון מביא את המתאמן להחליט בעצמו בדבר הדרכים שיבחר. כאשר אדם מחליט בעצמו הסיכוי שאומנם יבצע את החלטותיו גדול בהרבה מהמצב בו קיבל ייעוץ חד צדדי.

© כל הזכויות שמורות - 2017

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now