אמונות שגורמות לנו סבל

November 29, 2017

 


הצהרות מהסוג "אנשים חייבים להיות טובים יותר", "לא אנסה כלל להתקבל לעבודה הזו כי אין לי מזל", "אני יודע שחשוב לעשות ספורט אבל אין לי זמן" אלא פרדיגמות שהראשונה בהם בנויה על אי קבלת המציאות. לחשוב "אנשים חייבים להיות טובים יותר" זה בדיוק כמו להגיד "הירח חייב להיות ירוק עם נקודות צהובות". מה לעשות שבמציאות יש טובים ורעים במידות שונות.

 

האמונה שאנשים חייבים להיות טובים יותר גורמת למי שמחזיק באמונה הזו חוסר שביעות רצון קבועה ודרישות בלתי מתקבלות על הדעת מהסביבה האנושית. באופן קצת שונה אבל באותו כיוון, האמונה כי "אין לי מזל" מקבעת התנהגות תבוסתנית למרות שאין למעשה שום סיבה בעולם שאדם אשר נכשל פעמים רבות בעבר, ימשיך תמיד להיכשל. ברור שאם לא ינסה, הוא יגשים במו ידיו את נבואתו. ולבסוף האמירה "אין לי זמן". מניסיוני האישי, ככל שתרבה לעשות יגדל מרחב הזמן שעומד לרשותך. חוסר בזמן זו אשליה שנבנית כדרך לתרץ חוסר רצון, עיסוק מוגזם בדברים בעלי חשיבות פחותה או חסרי חשיבות לחלוטין, כאשר יש דברים בעלי קדימות שיש לעשות (ראה הפוסט על דחיינות).

 

הפרדיגמות האלה ניתנות להפרכה בשיטות אימוניות. אבל אתם יכולים גם לחשוף לעצמכם את הפרדיגמות שלכם ולהשתחרר מהן. אז תהיו הרבה יותר מאושרים. ראו סיפרה של ביירון קייטי (Byron Katie) "לאהוב את מה שיש" שמציג דרך בה כל אחד יכול לבצע עבודה בעצמו בכיוון זה. יש גם הרבה מאוד סרטוני יוטיוב שמראים אותה בפעולה.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

January 22, 2018

November 29, 2017

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© כל הזכויות שמורות - 2017

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now