מה בין אימון אישי ופסיכולוגיה?

November 29, 2017

יש אומנם מאמנים שהם פסיכולוגים ועוסקים במקצוע זה. באותה מידה יש מאמנים שהכשרתם המקורית במגוון מקצועות אחרים. אימון זוהי גישה שמכוונת לעזור לאנשים במצבים של מצוקות, משבר, חוסר יכולת החלטה, ספיקות, חיפוש דרך ועוד נושאים רבים. אבל, המודל האימוני איננו דורש הכשרה בפסיכולוגיה ולמעשה ובניגוד לפסיכולוגיה, איננו מהווה גישה טיפולית.

 

מהם ההבדלים העיקריים בין שתי הגישות? הפסיכולוגיה עוסקת בעברו של המטופל ומנסה לגלות היכן בעבר טמונות הסיבות לקשיים שהמטופל חווה בהווה. האימון לעומת זאת אינו עוסק כלל בעבר והשלכותיו על ההווה. בראשית המפגשים חשוב למאמן להכיר את עברו של המתאמן לצורך העמקה של ההיכרות אתו. מעבר לזה האימון עוסק בהווה ובעתיד.

המאמן מקבל את המתאמן כמות שהוא, על יתרונותיו ופגמיו. אלה הנתונים ואיתם עובד המאמן. לאימון אין כוונה "לרפא" מצבי נפש. במקום זאת המאמן עוזר למתאמן לגלות את סיבות הליבה, או הסיבה העיקרית אשר הביאה את המתאמן לפנות לאימון. לעיתים קרובות הבעיה שהציג המתאמן בראשית התהליך מתבררת כבעלת חשיבות נמוכה והמתאמן עצמו בוחר נושא אחר.

 

לאחר מכן האימון מתרכז במציאת פתרון מעשי לבעיה אותה מציג המתאמן. 
האימון בנוי על קביעת מטרות ברות השגה תוך כ10-12 פגישות! זהו תהליך קצר יחסית שמכוון להשגת תוצאות. האחרונות מושגות על ידי כך שמתאמן בעצמו מציע את הדרך בא יעקוף את קשייו וישיג את מטרותיו. המאמן איננו כופה על המתאמן דרכים לפתרון בעיות ולא מייעץ לו, אלא עוזר למתאמן להגיע לתובנות על רצונותיו והדרכים בהם יפעל. לבסוף עוזר המאמן למתאמן להפנים את החלטותיו ולעגן הרגלי חיים שיעזרו לו בהמשך הדרך.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

January 22, 2018

November 29, 2017

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© כל הזכויות שמורות - 2017

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now