אהבת אדם כאבן יסוד של האימון

January 22, 2018

 

רופא הבית הראשון שהיה לי כשהגעתי לרחובות ואני בן 22, לא היה ממתין עד שאתיישב במשרדו בקופת חולים ובעוד אני מנסה להתמקם בכיסא ולהסביר מה הבעיה היה רושם לי אקמול וטיפות אף...בתוך מספר מפגשים ספורים הבנתי שזו התרופה הקבועה שלו לרוב חוליי האנושות.

 

כשגילית בעצמי שאני סובל מבעיות בקצב הלב בקשתי מרופא הבית הזה הפנייה למומחה לב. בתגובה, ואחרי שרשם לי אקמול וטיפות אף, הצהיר הד"ר הנכבד שאין שום צורך במומחים משום שהוא הרבה יותר מומחה מכל הגדולים האלה, כביכול, מבית החולים. הוא נעלב עד עמקי נשמתו כשעמדתי על דעתי ודרשתי הפנייה ורשם אותה לבסוף בזעם רב.

זו כמובן הייתה הפעם אחרונה בה ביקרתי אצלו. אהבה עצמית והתנשאות היו לו בשפע. אהבת אדם, אפס ואין.

 

 

לא לשווא הבאתי דווקא דוגמה ממקצוע הרפואה שבבסיסו חייבת לעמוד בראש ובראשונה אהבת אדם. לגודל הצער יש לא מעט מיקרים שבהם אין למצוא את המצרך הזה.

לא ייתכן לטעמי אימון שאין בבסיסו אהבת אדם ונתינת כבוד וערך גבוה לרצונותיו והבנה לקשייו. רובנו, אם לא כולנו, סוחבים על גבינו את משא השנים, קשיי הילדות וההתבגרות, התמודדות עם צבא, לימודים ובעיקר "נפשות טובות" שטרחו והחדירו בנו ספקות לגבי יכולותינו וכישרונותינו. לא פלא שלעיתים מזומנות אנו מתקשים להגדיר, או אפילו להעז ולחשוב מה באמת אנו רוצים.

 

ניסיון לתקוף את הבעיה חזיתית, תוך שימוש בעצות מומחה בסגנון של "תקשיב לי, ותקשיב היטב: לך אין מושג מה טוב לך. אני יודע מה טוב לך אז תעשה בדיוק מה שאני אומר!", תגרום לטעויות קשות מצד מקבל העצה או לחליפין להסתגרות והתנגדות, גם אם העצה טובה ביסודה.

 

לעומת זאת, קבלת האדם כמות שהוא באהבה, הבנה למעצורים שלו, אי שיפוט, והליכה משותפת צעד אחרי צעד לקראת זיהוי רצונותיו הכמוסים, זאת לטעמי הדרך הנכונה.

ניתן ללכת בדרך זו רק כאשר לב המאמן פתוח ואוהב אדם.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

January 22, 2018

November 29, 2017

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© כל הזכויות שמורות - 2017

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now